07.06.2022

Wsparcie dla osób z Ukrainy

W odpowiedzi na trudną sytuację mieszkaniową osób przybywających do Warszawy z objętej wojną Ukrainy Fundacja NMP nawiązała współpracę z francuską organizacją Guides San Frontieres proponującą zakwaterowanie w mieszkaniach prywatnych we Francji.

Guides Sans Frontieres - Przewodnicy Bez Granic - oferuje uchodźcom wojennym z Ukrainy kompleksową pomoc w Grenoble i okolicach: 

  • bezpłatne zakwaterowanie w Grenoble i okolicznych miasteczkach w departamencie Isere w lokalach udostępnianych rodzinom uchodźczym przez lokalnych mieszkańców i zweryfikowanych przez GSF. Miejsce zakwaterowania dobierane jest przez GSF zgodnie z potrzebami zgłaszanymi przez uchodźców przed wyjazdem, dzięki czemu po przyjeździe do Francji mają oni zapewnione mieszkanie od razu u rodzin goszczących, a nie w zbiorowych punktach tymczasowego zakwaterowania.
  • wsparcie w rejestracji i uzyskaniu pomocy ze strony państwa: w ramach wsparcia ze strony państwa francuskiego uchodźcy wojenni z Ukrainy otrzymują we Francji pomoc finansową, ubezpieczenie zdrowotne, bezpłatny transport, pozwolenie na pracę, a dla dzieci dostęp do szkół i przedszkoli.
  • wsparcie lokalnej społeczności: staraniem GSF i organizacji lokalnych w Grenoble i okolicy utworzone zostały punkty pomocy, w których uchodźcy mogą otrzymać ubranie, środki higieniczne, jedzenie. Organizowane są również kursy językowe.

Więcej informacji tutaj

A tu o naszej inspiracji - dlaczego jest ważne, żeby pomagać mieszkaniowo, szanując decyzje osób, dając możliwość integracji ze społecznością:  

Wybierz kwotę