09.09.2020

Najpierw mieszkanie w Helsinkach

Wizyta została zorganizowana przez Fundację Y-Saatio oraz Fundację Najpierw Mieszkanie Polska, parterów projektu „Najpierw mieszkanie” FFW. Uczestniczyli w niej przedstawiciele obydwu instytucji oraz po stronie fińskiej pracownicy, uczestnicy i mieszkańcy instytucji współpracujących.

Celem wizyty było poznanie kontekstu działania oraz przykładowych programów wsparcia na rzecz ludzi w kryzysie bezdomności w nurcie filozofii „Najpierw mieszkanie" w Helsinkach. Kiedy powstały i kto je założył? Jak działają? Kto z nich korzysta? Kogo zatrudniają? Takie i inne pytania przedstawicielki FNMP zadawały pracownikom i osobom korzystającym ze wsparcia sześciu instytucji: Fundacji Y-Saatio, Projektu NEA dla kobietNo Fixed Abode, Domu Vainola w Espoo, Domu Alvila w Helsinkach, Zespółu Asertywnego Wsparcia Środowiskowego w Szpitalu Aurora w Helsinkach).

Odpowiedzi z pierwszej ręki znajdziecie w relacji z wizyty. Podczas wizyty odbyło się także spotkanie przedstawicielek Fundacji Najpierw Mieszkanie Polska z Prezydentem Y-Saatio, Juhą Kaakinenem. Organizatorką wizyty była Taina Hytonen, Y-Saatio.  


Zobacz relację uczestniczek

Wybierz kwotę